
Daniel Slettemoen |

Gustav Sjögren |

Martin Samuelsson
|
At BSI skulle ha noe å stille opp med mot Djerv, trodde vel egentlig ingen. Likevel var det få som forventet den nedsablingen studentene måtte tåle i Vitalitetssenteret søndag.
Men første periode ble i hvert fall jevn. Djerv-guttene tok ledelsen da Daniel startet sitt eget lille målshow allerede etter 52 sekunder. BSI jobbet hardt og fikk utligningen på en kontring et stykke ut i perioden. Resultatet sto seg til pause, og i garderoben ble Djerv enige om å fortsette å male på og få noen kjappe mål. Sannsynligheten for at BSI-spillerne da ville bli frustrerte, ble regnet som stor.
54 sekunder ut i den andre perioden satt 2-1 til de hvitkledde gullguttene. Deretter startet overkjøringen med fire kjappe mål. Nå begynte studentene (og svenskene) å bli mer opptatt av å klage enn å spille innebandy. Dommere, motspillere og medspillere fikk gjennomgå før førstemann ble utvist for protester.
Spikeren i den berømte kisten var satt lenge før lagene kom ut i tredje periode. Daniel puttet sitt femte for dagen, Djerv fortsatte å score, og BSI fortsatte å klage. Nok en utvisning for protester måtte til før kampen ble blåst av og Djerv hadde vunnet 9-2.
Det skal nevnes at dommerne muligens var en smule snille med hjemmelaget. Muligens.
Uansett, Djerv er fortsatt ubeseiret mens BSIs gullhåp har fått seg en solid knekk etter knallsterke 4-19 i målforskjell i deres to kamper i helgen.
| Copyleft © Djerv innebandy 2006 |
|
|