 Espen Schytte |  Didrik Mohr |  Klas Lindgren | BSI-Djerv 1-8 (0-5/1-1/0-2) Utv: BSI 1x2 Djerv 2x2 Laget
Et rolig og avbalansert Djerv, uten de helt store nervene, reiste nok en gang opp til gettoen på Fantoft for å møte studentenes flaggskip i innebandy. Laget som har tradisjon for å være storebror i Bergen, er for tiden degradert til å være bergens tredje beste lag. I alle fall om man skulle ta tabellsituasjonen, samt en grei Djervseier i lagenes første oppgjør seg i mellom, til følge.
Den store happeningen i dagens kamp var selvsagt den debuterende Klas Lindgren. Klas som på ingen måte er ny i vårt lag, dro altså på seg Djervs marineblå drakt for første gang, og det gjorde han med stil.
BSI har etter sigende fokusert på den defensive organiseringen før årets sesong. Laget som bare har en farlig spiller i Tore Sandbakk, bruker akademisk organisering som sitt hovedvåpen. Dessverre for dem var det i dag klasseforskjell på lagene. Det stod hele 5-0 til Djerv etter første periode, men dessverre klarte vi aldri fullføre kampen med samme intensitet og kvalitet. Til det er vi nok for dårlig trent, men 1.perioden var altså strålende. Djerv reiser seg også til et ok nivå i siste perioden, etter at 2.perioden ble preget av mange dueller og lite konstruktivt spill. Didrik Mohr og Arild Haaland slet også mer og mer med sine skader utover i kampen, noe som gjorde begrenset løpskapasiteten i Djerv ganske mye. I målet stod en annen debutant, Espen Schytte. Espen hadde en veldig god dag i målet, og tok i herlig stil det aller meste som kom. Målet var han dekket og sjanseløs på. Redaksjonen belønner også Espen med gull i dagens kamp. Djerv takker for kampen, og ønsker BSI lykke til videre. De kan de saktens trenge, men man kan liksom aldri avskrive BSI helt. De har treningstider, treningsvillighet, unge spillere og en stjernetrener. De vil nok ble bedre og bedre utover sesongen.
| Copyleft © Djerv innebandy 2006 |
|
|